Çizgi Film ve Animasyon Bölümü Ücretleri

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü Ücretleri2020 – 2021 eğitim yılında Çizgi Film ve Animasyon bölümü birçok vakıf üniversitesi tarafından sunulmaktaydı. Toplanan verilere göre genel olarak Çizgi Film ve Animasyon  bölümü ücretleri neredeyse tüm vakıf üniversiteleri tarafından %50 burslu olarak fiyatlandırılmıştı.

Listeye göre Çizgi Film ve Animasyon bölümü ücretleri içinde en uygun ücret 11869 TL ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi tarafından verilmekteydi.

Ayrıca bu bölüm bu üniversite tarafından özel yetenek sınavı ile alım yapmaktaydı.

2021 – 2022 Eğitim Yılı Çizgi Film ve Animasyon Bölümü Ücretleri

2021 – 2022 eğitim yılında Ayvansaray Üniversitesi’nde Çizgi Film Animasyon Bölümünün %50 indirimli yıllık ücreti 14.990 TL olarak belirlenmiştir.

Sanata destek indirimiyle (%25) birlikte 11.243TL olmaktadır.

Sanata destek indiriminden faydalanmak için tıklayınız

2021 – 2022 eğitim yılı Özel Yetenek Sınavına başvuru için tıklayınız

Ayrıca Ayvansaray Üniversitesi 2021 – 2022 eğitim yılında sunacağı tercih indirimlerine ek olarak online başvuran herkese %5 indirim uyguluyor. Bu fırsattan yararlanmak için tıklayınız

2020-2021 eğitim öğretim dönemi içerisinde yönetimi ülkemizin en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Doğa Sigorta tarafından devir alınan ve yeni taşındığı 50.000 metrekarelik Kazlıçeşme kampüsüyle adından çok söz ettiren İstanbul Ayvansaray Üniversitesi 2021-2022 eğitim yılında da uyguladığı öğrenci dostu ücret politikası, tercih indirimleri ve yeni kampüsleriyle en popüler üniversitelerden biri  olacağa benziyor

Bölümün Amacı

Dijital iletişim teknolojilerinin hızla geliştiği çağımızda iletişim ve görsel sanatlar ile ilgili tüm alanlarda Çizgi Film ve Animasyon Bölümüne ihtiyaç duyulmaktadır. Çizgi Film ve Animasyon; sadece yetenek ile değil, aynı zamanda farklı teknik ve dijital tasarım teknikleri kullanıldığı için disiplinler arası, sanatın pek çok dalından farklı izler taşıyan bir bölümdür. Sinema, video, animasyon ve multimedya teknikleri öğretilerek, reklam, sinema, grafik, multimedya ve eğitim sektörlerinin çeşitli dallarında görev yapacak hem kavramsal hem de teknik becerilere sahip olan, multidisipliner bakış açısı gelişmiş sanatçılar yetiştirme ilkesi ile program oluşturulmaktadır.

Bölümün amacı iletişim sektörüne yaratıcı, araştırıcı, deneyimli ve bilgi birikimine sahip tasarımcılar yetiştirmek ve nitelikli akademisyen yetişmesini sağlamak, teknolojik, sanatsal, kültürel anlamda yetkin, teknik ve yaratıcı uzmanlar yetiştirmek ana hedeftir.

(Visited 88 times, 1 visits today)
 

Tags: , , ,

 
 

Share this Post