Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Ücretleri

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Ücretleri2020 – 2021 eğitim yılında Görsel İletişim Tasarımı bölümü aşağıdaki üniversiteler tarafından sunulmaktaydı. Bu verilere göre genel olarak Görsel İletişim Tasarımı bölümü ücretleri neredeyse tüm vakıf üniversiteleri tarafından %50 burslu olarak fiyatlandırılmıştı.

Listeye göre Görsel İletişim Tasarımı bölümü ücretleri içinde en uygun ücret 12.949 TL ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi tarafından verilmekteydi.

2021 – 2022 Eğitim Yılı Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Ücretleri

2021 – 2022 eğitim yılında Ayvansaray Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarımı Bölümü  %50 indirimli yıllık ücreti 16.990 TL olarak belirlenmiştir.

İlk 3 tercih indirimiyle (%40) ücret 10.194 TL‘ ye dönüşmektedir.

İlk 5 tercih indirimiyle (%30) 11.893 TL‘ye dönüşmektedir.

Ayrıca Ayvansaray Üniversitesi 2021 – 2022 eğitim yılında sunacağı tercih indirimlerine ek olarak online başvuran herkese %5 indirim uyguluyor. Bu fırsattan yararlanmak için tıklayınız

2020-2021 eğitim öğretim dönemi içerisinde yönetimi ülkemizin en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Doğa Sigorta tarafından devir alınan ve yeni taşındığı 50.000 metrekarelik Kazlıçeşme kampüsüyle adından çok söz ettiren İstanbul Ayvansaray Üniversitesi 2021-2022 eğitim yılında da uyguladığı öğrenci dostu ücret politikası, tercih indirimleri ve yeni kampüsleriyle en popüler üniversitelerden biri  olacağa benziyor

Bölümün Amacı

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde illüstrasyon, fotoğraf, video, tipografi, grafik ve web tasarımı, sinema, reklam, yeni medya ile  modelleme ve animasyon alanlarını içeren multidisipliner bir eğitim anlayışı benimsenir. Bu anlayış ekseninde sanat, tasarım, iletişim ve teknoloji alanlarındaki gelişmeleri yakından takip eden, teorik açıdan birikimli, görsel sanatlara ve iletişim alanlarına hakim, disiplinlerarası çalışarak özgün tasarımlar üretebilen çok yönlü ve yaratıcı görsel tasarımcılar ve sanatçılar yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Bölümün İş Olanakları

Görsel İletişim Tasarımı lisans mezunu bir tasarımcı;  fotoğraf, video, hareketli görüntü tasarımı, web ve arayüz tasarımı, etkileşim tasarımı, sinema, televizyon, reklam, yeni medya, dijital oyun tasarımı, sanat ve kültür yönetimi gibi yaratıcı alanlarda profesyonel pozisyonlarda yer alarak; reklam ajanslarında, medya şirketlerinde, animasyon stüdyolarında, sinema yapım şirketlerinde, televizyon kanallarında, yeni medyaya içerik üreten farklı platformlarda, kamu ve özel şirketlerin kültürel ve sanatsal birimlerinde istihdam edilebilirler. Ayrıca mezun olan öğrenciler lisansüstü eğitimlerine devam etmeleri durumunda akademik pozisyonlarda da istihdam edilebilirler.

(Visited 118 times, 1 visits today)
 

Tags: , , ,

 
 

Share this Post