Eğitim

Grafik Tasarım Bölümü Ücretleri

Grafik Tasarım Bölümü Ücretleri2020 – 2021 eğitim yılında Grafik Tasarım bölümü bir çok vakıf üniversitesi tarafından Özel Yetenek sınavları üzerinden sunulmaktaydı. Toplanan verilere göre genel olarak Grafik Tasarım bölümü ücretleri tüm vakıf üniversiteleri tarafından %50 burslu olarak fiyatlandırılmıştır.

Listeye göre Grafik Tasarım bölümü ücretleri içinde en uygun ücret 14.990 TL ile Ayvansaray Üniversitesi tarafından verilmekteydi. Ayrıca bu bölüm bu üniversite tarafından özel yetenek sınavı ile alım yapmaktaydı.

2021 – 2022 Eğitim Yılı Grafik Tasarım Bölümü Ücretleri

2021 – 2022 eğitim yılında Ayvansaray Üniversitesi’nde Grafik Tasarım Bölümünün %50 indirimli yıllık ücreti 16.990 TL olarak belirlenmiştir.

Sanata destek indirimiyle (%25) birlikte 12.743TL olmaktadır.

Sanata destek indiriminden faydalanmak için tıklayınız

Ayrıca Ayvansaray Üniversitesi 2021 – 2022 eğitim yılında sunacağı tercih indirimlerine ek olarak online başvuran herkese %5 indirim uyguluyor. Bu fırsattan yararlanmak için tıklayınız

2020-2021 eğitim öğretim dönemi içerisinde yönetimi ülkemizin en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Doğa Sigorta tarafından devir alınan ve yeni taşındığı 50.000 metrekarelik Kazlıçeşme kampüsüyle adından çok söz ettiren İstanbul Ayvansaray Üniversitesi 2021-2022 eğitim yılında da uyguladığı öğrenci dostu ücret politikası, tercih indirimleri ve yeni kampüsleriyle en popüler üniversitelerden biri  olacağa benziyor

Programın Amacı

Günümüzde görsel üretimin öneminin artması ve iletişim açısından bir dil oluşturması grafik tasarım duyulan ihtiyacı beraberinde getirmektedir. Üretim medyalarının hızlı gelişimi ve farklı şekillerde olması her geçen gün güncellenen bir yaratım durumuna zemin hazırlamaktadır. Bu koşullarla farklı içeriklerin, fraklı anlatım tarzlarıyla yaratıcı, özgün bir üslupta aktarılması gerekmektedir. Grafik Tasarımı Bölümü eğitim programında, grafik tasarımın üretim alanında yer alan kurumsal kimlik, kitap, dergi, katalog, basın ilanı, ambalaj tasarımı, broşür, afiş, faaliyet raporu vb. ürünlerin üretiminde çağdaş ve etkileyici görsel bir dil yaratımı amacıyla program oluşturulmuştur.

Grafik Tasarımı Bölümü basılı medya veya dijital tasarım alanlarında hem kavramsal hem de teknik becerilere sahip olan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu hedefler doğrultusunda sanat kavramı, yetenek, teknik ve dijital üretimler bir arada kullanılarak disiplinler arası bir üretim benimsenirken, toplumsal ve kültürel değişimleri izleyen, kavrayan, sorgulayan, bilinçli ve mesleki alanında uzmanlaşmış grafik tasarımcılar yetiştirmek amaçlamaktadır.

Grafik Tasarım Bölümünün İş Olanakları

Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun olan öğrencilerimiz aldıkları eğitim doğrultusunda grafik tasarımın görsel zeminini oluşturan tipografi, illüstrasyon ve fotoğraf alanlarına hakim olmakta ve özgün tasarımlar oluşturmaktadırlar. Geniş bir alanı ve iş imkanını kapsayan bölüm eğitim süreciyle beraber alandaki farklı yaklaşımlarım öğrencilere sunulması ve öğrencileri ilgileri doğrultusunda yönlendirmektedir. Mezunlar  iletişim sektörü, reklam ajansları, çeşitli özel ve kamu kuruluşunun ilgili departmanlarında grafik tasarımcı ya da sanat yönetmeni olabilir aynı zamanda freelance olarak da çalışabilirler. İletişimi destekleyen  tasarım ürünleri, kurumsal kimlik, video, animasyon, fotoğraf ve multimedya alanlarında, elektronik ortam çalışmalarında, yayıncılık sektöründe gazete ve dergilerde görev alırlar. Ayrıca lisans eğitimi sırasında yandal ve çift anadal olanaklarından yararlanarak kariyerlerine yön verebilirler. Bölümü başarılı bir not ortalamasıyla bitiren mezunlar lisansüstü eğitim programlarına devam ederek akademisyen olarak okulda kalma imkanına da sahiptir.