Eğitim

Havacılık Yönetimi Bölümü Ücretleri

Havacılık Yönetimi Bölümü Ücretleri2021 – 2022 eğitim yılında Havacılık Yönetimi bölümü birçok vakıf üniversitesi tarafından sunulmaktaydı. Toplanan verilere göre genel olarak Havacılık Yönetimi bölümü ücretleri neredeyse tüm vakıf üniversiteleri tarafından %50 burslu olarak fiyatlandırılmıştı.

2023 listesine göre Havacılık Yönetimi bölümü ücretleri içinde en uygun ücret İstanbul Medipol Üniversitesi tarafından verilmektedir.

Bununla birlikte İstanbul Topkapı Üniversitesi, uyguladığı sıra dışı tercih bursu olanağı ile tüm tercihler için aynı fiyatı uygulamakta ve aday öğrenciler için ciddi avantaj sağlamaktadır

2022 – 2023 Eğitim Yılı Havacılık Yönetimi Bölümü Ücretleri

Bölümün Amacı

Bu programdan mezun olan öğrenciler, sıklıkla önemli bir yönetim bileşeni temellerine sahip olur ve havacılık yönetimi dersleri, öğrencileri havacılık endüstrisindeki çeşitli rollere hazırlar. Ayrıca öğrenciler stajlar yoluyla endüstri deneyimi kazanma fırsatına sahip olurlar. , havayolu işletmecileri ve diğer ilgili havacılık yönetim pozisyonları gibi havacılık işi dünyasında çeşitli kariyerleri takip edebilirler.