Eğitim

Spor Yöneticiliği Bölümü Ücretleri

2020 – 2021 eğitim yılında Spor Yöneticiliği bölümüne özel yetenek sınavı ile öğrenci alımı yapılmaktadır. Spor Yöneticiliği bölümü ücretleri neredeyse tüm vakıf üniversiteleri tarafından %50 burslu olarak fiyatlandırılmıştır.

Özel yetenek sınavına tabi olan Spor Yöneticiliği bölümü ücretleri içinde en uygun ücret yaptıkları ilk yıla özel spora destek kampanyası kapsamında 12.741 TL ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi tarafından verilmektedir. Kampanyaya başvuru için tıklayınız

Ayrıca Gelişim, Haliç, Rumeli, Nişantaşı gibi üniversitelerde de sunulan bu bölümün ücretleri ortalama 15. 000 TL ile 18.000 TL arasında değişmekteydi.

2021 – 2022 Eğitim Yılı Spor Yöneticiliği Bölümü Ücretleri

2021 – 2022 eğitim yılında Ayvansaray Üniversitesi’nde Spor Yöneticiliği Bölümünün %50 indirimli yıllık ücreti 17.990 TL olarak belirlenmiştir.

Spora destek indirimiyle (%15) birlikte 14.392 TL olmaktadır.

Spora destek indiriminden faydalanmak için tıklayınız

Yönetimi yakın zamanda ülkemizin en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Doğa Sigorta tarafından devir alınan ve yeni taşındığı 50.000 metrekarelik Kazlıçeşme kampüsüyle adından çok söz ettiren İstanbul Ayvansaray Üniversitesi diğer tüm bölümlerde de uyguladığı öğrenci dostu ücret politikası ve geniş kampüsü ile 2020-2021 eğitim yılında en popüler üniversite olacağa benziyor

Spor Yöneticiliği bölümü mezunu ne iş yapar?

Spor Yöneticiliği Bölümü spor sektörü, rekreasyon ve atıl vakitlerin etkin kullanımına yönelik aktiviteler sunan organizasyonlarla birlikte, devlet ve serbest piyasa kontrolündeki sporla ilgili yapılara, eğitim kurumlarına ve yüksek okullara yararlı olabilecek liyakatlı personeli sağlamayı hedefler.