Güzel Sanatlar & Sinema & Müzik

Amerikan Pastası Yıldızlarının Son Hali

Amerikan Pastası film serisinin en iyi filmi olan birinci film gösterime  gireli tam 17 yıl oldu. Özellikle genç kitle üzerinde  ciddi etki yaratan filmde ki karakterlerden kimileri hala akıllardan çıkmıyor. Bu karakterleri canlandıran aktörlerin bazıları için film ciddi bir sıçrama tahtası görevi görürken bazıları ise sadece o filmle hatırlanır oldu.

Neredeyse 20 yıl sonra Amerikan Pastası filminin yıldızlarının son durumunu öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin

Shannon Elizabeth – Nadia

shannonFacebookThumbnail

Filmde rol aldığı zamanlarda tüm genç erkekler için ideal sevgili modeli haline gelen Shannon Amerikan PAstası filminden sonra Jay and Silent Bob Strike Back ve Thirteen Ghosts filmlerinde rol aldı. Şimdilerde ise ciddi bir poker oyunucusu olarak kariyer yapan güzel oyuncu World Series ve National Heads Up Poker şampiyonalarına katılmaya devam ediyor.

Jason Biggs – Jim Levenstein

biggsFacebookThumbnail

Serinin en ön plana çıkan yıldızı Jason, Amerikan Pastası filmlerinden sonra bir süre yazarlığa merak saldı. Yazarlıkta filmde ki rolü kadar başarılı olamadıysa da  Orange Is The New Black isimli TV dizisinde Larry Bloom karakterine hayat vererek aktörlük kariyerine iddialı bir şekilde devam etti. Diziden 2014 yılında ayrılan Jason, Ninja Kamplumbağalar adlı Tv serisinde Leonardo karakterini seslendirdi. 2016 yılında gösterime girecek 2 ayrı filmde de rol alan Jason aktörlük kariyerine başarılı bir şekilde devam ediyor..

Mena Suvari – Heather Gardner

menaFacebookThumbnail

Mena Suvari Amerikan Pastası filminde rol alırken aynı yıl Kevin Spacey ile rol aldığı Amerikan Güzeli isimli filmde çıkardığı başarılı oyunculuk ile BAFTA ödülü için aday gösterilmişti.

O zamanlardan beridir bazı televizyon dizilerinde konuk oyuncu olarak rol alan ve Lancôme Kozmetik firmasının resmi modelliğini yapan Mena Suvari, Afrika Tıbbi Araştırma Vakfı için de gönüllü çalışmalar yapıyor.

Chris Owen – Chuck Sherman

shermanFacebookThumbnail

Amerikan Pastası filmini takiben Amerikan Pastası 2 ve Amerikan Pastası Sunar: Band Kampı filmlerinde de rol alan Chris izleyicilerin belleklerinde Shermanator rolüyle yer etmişti.

Oyunculuk kariyerine inişli çıkışlı da olsa devam eden Chris  henüz kendisinden beklenen patlamayı yapamadı. Ara ara TV dizilerinde de rol olarak yüzünü unutturmayan Chris en son 2013 yılında bir sushi lokantasında garsonluk yaparken görüntülendi.

Eddie Kaye Thomas – Paul Finch

finchFacebookThumbnail

Eddie Kaye Thomas, Amarikan Pastası filmlerinden sonra başarılı bir çıkış yaparak  Holywood piyasasında tutunmayı başardı. Sinema,televizyon, tiyatro’dan sonra Stand up komedyeni olarak da adından söz ettirmeyi başardı. Serinin ardından Harold ve Kumar isimli seri filmlerde başrolü paylaştı. Jeff Woodcock ile Til Death isimli yapımda başrolü paylaştı ve son olarak CBS’nin başarılı showları’ndan Scorpion’da Doktor Tobias Curtis’i canlandırmaya devam ediyor

Chris Klein – Chris ‘Oz’ Ostreicher

kleinFacebookThumbnail

Klein seriden sonra Mel Gibson’un meşhur Vietnam filmi We Were Soldiers gibi yapımlarda rol aldığı gibi Rollerball gibi başarısız projelerd de yer aldı.  2010 yılında alkollü bir şekilde araba kulanırken yakalanan Chris, 30 günlük Alkol rehabilitasyon kursuna devam etti. Çeşitli TV film ve dizilerinde rol alan Chris’in aktörlükte tutunduğunu fakat hala kendisini başrol oyuncusu yapacak filmi bulamadığını görüyoruz…

Tara Reid – Victoria Lathum

taraFacebookThumbnail

Tara Reid, serinin en gözde oyuncularındandı. serinin getirdiği şöhretten sonra gece boyu süren partilere katılmasıyla ve içki tüketimi ile belleklere kazınan Tara, Scrubs gibi popüler TV dizilerinde konuk oyuncu olarak rol aldığı gibi yaptırdığı başarısız esteik ameliyatlarla da gündemde kalmayı başardı. En son Ünlüler Big Brother’a katılarak kariyerini daha da esneten 41 yaşındaki yıldız oyuncunun çıkış yapacak bir yapımda rol alması gittikçe zorlaşıyor gibi.

Sean William Scott – Steve Stifler

stifFacebookThumbnail

Serinin birinci filminde aldığı ücret yaklaşık 8000 dolar civarındaydı. başarılı performansından sonra serinin devam filmlerinde haklı olarak rolünün genişletilmesini istedi ve istediğini aldı. Seriden sonra bir çok filmde ve yapımda rol aldı.  Bulletproof Monk, The Dukes of Hazzard ve Buz devri gibi yapımlarda başarılı işler çıkartan Sean aktörlüğe başarılı bir şekilde devam ediyor. Dedikodulara göre bir çok zararlı bağımılığa sahip olan aktör 2011 yılında Sağlık ve Kişisel Sorunlar isimli bireysel gelişim programını başarıyla tamamlamış.

Alyson Hannigan – Michelle Flaherty

hannFacebookThumbnail

Seride rol alan aktörler arasında en başarılı olanı Alyson Hannigan’dı. Tiyatro ve TV ve Sinema da başarılı projelere imza atan Alyson Seriden sonra imzasını attığı en başarılı yapım Lily Aldrin rolü ile How I Met Your Mother isimli TV dizisiydi. Yine Willow Rosenberg rolünü canlandırdığı Buffy the Vampire Slayer isimli diziyle de başarılı işler çıkardı.