Eğitim

Avcılar İlçesindeki Anadolu Liseleri! Evime En Yakın Anadolu Liseleri Nerede?

Liselerde adrese dayalı kayıt sistemine geçilmesiyle birlikte öğrenciler ve veliler adreslerine en yakın Anadolu Liseleri üzerine araştırmaya başladılar.

Yeni sistem gereği öğrenciler adreslerine en yakın liselere diploma notları baz alınarak yerleştirilecek. Avcılar’da yaşayan veliler ve öğrencilerde adreslerine en yakın liseleri bulmak için ”Avcılar’daki liseler” aramalarını yapıyorlar. İşte İstanbul Avcılar’daki Anadolu liseleri, adresleri ve güncel  bilgileri…

Özel Berk Anadolu Lisesi

9. sınıf öğrencileri için yaptığı kampanya ile adını duyuran Özel Berk Anadolu Lisesi diploma notuna göre kayıt fiyatları sunarak oldukça yoğun ilgi çekiyor.

Kampanya detayları için tıklayın

Berk Anadolu Lisesi özel bir kolejdir ve ücretli olarak öğrenci kaydetmektedir. Avcılar, Saadetdere ve Beylikdüzü bölgesinin en eski ve en bilinen özel liselerinden biridir. Berk Anadolu Lisesi kaliteli eğitimi en hesaplı şekilde sunmayı misyon edinmiştir.

Tam gün eğitim sistemini uygulayan okulda öğlen yemeği hizmeti de verilmektedir. Yemekler okul bünyesinde kurulmuş endüstriyel mutfakta okulun aşçıları tarafından imal edilmektedir.

Aylık uyguladığı deneme imtihanları ile bilinen okulda, Lise 1 ve lise 2. sınıflarda eğitim 6 gündür. Cumartesi günleri de yarım gün olarak eğitime dahildir. Lise 3 ve Lise 4. sınıflarda ise üniversite sınavına hazırlık amacıyla hem Cumartesi hem de Pazar günü yarım gün olarak üniversite hazırlık dershane eğitimi zorunludur. Ayrıca günlük okul sonrası etüt programları da uygulanmaktadır.

Kapalı spor salonu yanında açık hava voleybol, basketbol ve mini futbol sahası mevcuttur. Ayrıca sinema ve tiyatro salonu olarak da kullanılan konferans salonu bulunmaktadır. Bunların dışında kantin alanı, yemekhanesi, bilgisayar laboratuvarı, yeşil bahçesi, okul bahçesi, kütüphanesi ve fen laboratuvarları bulunmaktadır.

Ulaşım açısından tüm minibüs ve otobüs hatları üzerinde bulunduğu gibi Metrobüs durağına da 5 dk mesafede bulunmaktadır ve özel servis uygulaması da mevcuttur.

Adres: Namık Kemal mahallesi, Ekin Caddesi No: 13 Torium AVM yanı, Saadetdere – İstanbul

Web: http://www.berkanadolulisesi.com

Telefon: 0212 690 92 07

Süleyman Nazif Anadolu Lisesi

Gümüşpala mah. Gümüşpala cad. Avcılar / İSTANBUL

Sabancı 50. Yıl Anadolu Lisesi

Merkez Mah. Namık Kemal Cad. No8 Avcılar/İSTANBUL

Avcılar Anadolu Lisesi

Cihangir Mahallesi , Talatpaşa Caddesi , E5 Yanyol Üzeri Avcılar / İstanbul

Mehmet Baydar Anadolu Lisesi

Ambarlı Mh. Mezarlık Sk. No 37 Avcılar / İSTANBUL