Eğitim

Beylikdüzü İlçesindeki Sağlık Liseleri! Evime En Yakın Sağlık Liseleri Nerede?

Liselerde adrese dayalı kayıt sistemine geçilmesiyle birlikte öğrenciler ve veliler adreslerine en yakın Sağlık Liseleri üzerine araştırmaya başladılar.

Yeni sistem gereği öğrenciler adreslerine en yakın liselere diploma notları baz alınarak yerleştirilecek. Beylikdüzü’nde yaşayan veliler ve öğrencilerde adreslerine en yakın liseleri bulmak için ”Beylikdüzü’ndeki sağlık liseleri” aramalarını yapıyorlar. İşte İstanbul Beylikdüzü’ndeki Sağlık liseleri, adresleri ve güncel  bilgileri…

Özel Mesleğim Sağlık Lisesi

9. sınıf öğrencileri için yaptığı kampanya ile adını duyuran Özel Mesleğim Sağlık Lisesi diploma notuna göre kayıt fiyatları sunarak oldukça yoğun ilgi çekiyor.

Kampanya detayları için tıklayın

Mesleğim Sağlık Lisesi özel bir kolejdir ve ücretli olarak öğrenci kaydetmektedir. Beylikdüzü, Saadetdere ve Avcılar bölgesinin en eski ve en bilinen özel sağlık lisesidir. Mesleğim Sağlık Lisesi kaliteli eğitimi en hesaplı şekilde sunmayı misyon edinmiştir.

Tam gün eğitim sistemini uygulayan okulda öğlen yemeği hizmeti de verilmektedir. Yemekler okul bünyesinde kurulmuş endüstriyel mutfakta okulun aşçıları tarafından imal edilmektedir.

Ayrıca Mesleğim Sağlık Lisesi kardeş kuruluşu Doğa Hastanesinin güvencesiyle öğrencilerini alanında uzman doktor, hemşire ve diğer sağlık kadroları tarafından sunulan mesleki seminerlerden faydalandırır.

Kardeş kuruluşu olan Doğa Hastanesinin desteği ile öğrencilerini periyodik olarak hastane bünyesinde gerçekleştirilen yerinde mesleki eğitim dersleri yaparak öğrencilerin gözlem yeteneğini güçlendirir.

Aylık uyguladığı deneme imtihanları ile bilinen okulda, Lise 1, lise 2. ve lise 3. sınıflarda eğitim 6 gündür. Cumartesi günleri de yarım gün olarak eğitime dahildir. Lise 4. sınıflarda ise KPSS ve üniversite sınavına hazırlık amacıyla hem Cumartesi hem de Pazar günü yarım gün olarak üniversite hazırlık dershane eğitimi zorunludur. Ayrıca günlük okul sonrası etüt programları da uygulanmaktadır.

Kapalı spor salonu yanında açık hava voleybol, basketbol ve mini futbol sahası mevcuttur. Ayrıca sinema ve tiyatro salonu olarak da kullanılan konferans salonu bulunmaktadır. Bunların dışında kantin alanı, yemekhanesi, bilgisayar laboratuvarı, yeşil bahçesi, okul bahçesi, kütüphanesi ve fen laboratuvarları bulunmaktadır.

Ulaşım açısından tüm minibüs ve otobüs hatları üzerinde bulunduğu gibi Metrobüs durağına da 5 dk mesafede bulunmaktadır ve özel servis uygulaması da mevcuttur.

Adres: Namık Kemal mahallesi, Ekin Caddesi No: 13 Torium AVM yanı, Saadetdere – İstanbul

Web: http://www.meslegimokullari.com

Telefon: 0212 690 92 07