Edebiyat

Çocuklar için Nutuk : Hakan Atalay

hakan_atalayKendisini Avustralyadan döndüğüm 2011 yılından beri tanıdığım Hakan Atalay dürüst tavrı ile ön plana çıkan bir isim. Kağıthane Belediyesi’nde meclis üyeliği yapan, 2. bölgeden Milletvekili adayı olan ve en son CHP kurultayında Parti Meclisi adaylığı için çalışan Hakan Atalay renkli kişiliği ile her siyasi çevreden insanların sevgisini kazanmış bir karakter.

CHP gibi bir partide Hakan Atalay gibi isimlerin neden ön plana çıkarılmadığı elbette ayrı bir tartışma konusu fakat ideolojik anlamda kendisine en uzak insanlarla bile iletişim kurabilen böyle isimlerin ortaya koydukları gayretleri için hiç bir şey yapılamasa bile en azından kendilerine köstek olunmamalı diye düşünüyorum.

Daha önce de birçok sosyal sorumluluk projesinde aktif görev alan Hakan Atalay’ın son çalışması ise Atatürk’ün çocuklar tarafından erken yaşlarda anlaşılabilmesi için bastırdığı ”Çocuklar için Nutuk” isimli kitap oldu. İskenderiye Yayınevi’nden çıkan kitap için çok emek veren Hakan Atalay’ı hizmet sevdası ile çıktığı bu yolda tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.