Eğitim

Esenyurt İlçesindeki Anadolu Liseleri! Evime En Yakın Anadolu Liseleri Nerede?

Esenyurt Anadolu LiseleriLiselerde adrese dayalı kayıt sistemine geçilmesiyle birlikte Esenyurt ilçesinin öğrencileri ve velileri adreslerine en yakın Anadolu Liseleri üzerine araştırmaya başladılar.

Yeni sistem gereği öğrenciler adreslerine en yakın liselere diploma notları baz alınarak yerleştirilecek. Esenyurt’ta yaşayan veliler ve öğrencilerde adreslerine en yakın liseleri bulmak için ”Esenyurt’taki liseler” aramalarını yapıyorlar. İşte İstanbul Esenyurt bölgesinin Anadolu liseleri, adresleri ve güncel  bilgileri…

Özel Berk Anadolu Lisesi

Berk Anadolu Lisesi özel bir kolejdir ve ücretli olarak öğrenci kaydetmektedir. Esenyurt, Saadetdere, Avcılar ve Beylikdüzü bölgesinin en eski ve en bilinen özel liselerinden biri olan Berk Anadolu Lisesi kaliteli eğitimi en hesaplı şekilde sunmayı misyon edinmiştir.

9. sınıf öğrencileri için yaptığı kampanya ile adını duyuran Özel Berk Anadolu Lisesi diploma notuna göre kayıt fiyatları sunarak oldukça yoğun ilgi çekiyor.

Kampanya detayları için 0212 690 92 07

Tam gün eğitim sistemini uygulayan okulda öğlen yemeği hizmeti de ücrete dahil olarak verilmektedir. Yemekler okul bünyesinde kurulmuş endüstriyel mutfakta okulun aşçıları tarafından imal edilmektedir.

Aylık uyguladığı deneme imtihanları ile bilinen okulda,tüm kademe sınıflarda eğitim 6 gün olup, Cumartesi günleri de yarım gün olarak eğitime dahildir.

Kapalı spor salonu yanında açık hava voleybol, basketbol ve mini futbol sahası bulunan okulun ayrıca sinema ve tiyatro salonu olarak da kullanılan konferans salonu, kantin alanı, yemekhanesi, bilgisayar laboratuvarı, yeşil bahçesi, okul bahçesi, kütüphanesi ve fen laboratuvarları bulunmaktadır.

Ulaşım açısından tüm minibüs ve otobüs hatları üzerinde bulunduğu gibi Metrobüs durağına da 5 dk mesafede bulunmaktadır ve özel servis uygulaması da mevcuttur.

Adres: Namık Kemal mahallesi, Ekin Caddesi No: 13 Torium AVM arkası – Haramidere/ İstanbul

Web: http://www.berkanadolulisesi.com

Telefon: 0212 690 92 07

Esenyurt Anadolu Lisesi

Esenyurt Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavsız  yani adrese dayalı kayıt sistemine bağlı olarak öğrenci alacaktır. Esenyurt Anadolu Lisesi orta öğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Okul Esenyurt ilçe Merkezinde, meydanın hemen yanında yer almaktadır ve ikili eğitim (sabahçı-öğlenci) sistemini uygulamaktadır. Otobüs ve minibüslerle ulaşım sağlanabilmektedir.

Adres: Fatih Mahallesi Bahçeyolu Caddesi No: 15 Esenyurt / İstanbul

Web: http://esenyurtanadolulisesi.meb.k12.tr

Telefon: 0212 596 12 64

Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi

Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavsız olarak öğrenci alacak. Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi orta öğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alacak.

İkili eğitim (sabahçı-öğlenci) sisteminin uygulandığı okula otobüs ve minibüslerle ulaşım sağlanabilmektedir. (Yenibosna-Kıraç minibüsleri – Avcılar-Kuruçeşme minibüsleri -Büyükçekmece-Kıraç minibüsleri).

Adres: İstiklal Mahallesi Meşrutiyet Caddesi Lüle Sokak No: 2 Esenyurt / İstanbul

Web: http://kiracanadolulisesi.meb.k12.tr

Tel: 0 212 689 41 12

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınava tabi olarak öğrenci alacaktır. Diğer bir ifadeyle adrese dayalı kayıt sistemi bu okul için geçerli değildir.

2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 180 öğrenci alacak olan okulu tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının gerçekleştirdiği LGS sınavına girmeniz  ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekmektedir.

Esenyurt meydanda bulunan okula Büyükçekmece, Beylikdüzü, Bahçeşehir, Esenkent ve Avcılardan hareket eden otobüs veya minübüsler ile ulaşım sağlanabilir.

Adres: Fatih Mahallesi 952. Sokak No: 17 Esenyurt / İstanbul

Web: http://ncal.meb.k12.tr

Tel: 0 212 699 21 42

Abdulkadir Aksu Anadolu Lisesi

Abdulkadir Aksu Anadolu Lisesi orta öğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Abdulkadir Aksu Anadolu Lisesi MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için adrese dayalı kayıt sistemi ile öğrenci alacaktır.

2016-2017 eğitim öğretim yılında eğitim öğretim faaliyetine başlamış olan okulda eğitim tam gün yapılmaktadır. İnnovia 1 sitesinin arka tarafında konuşlanmış olan okula ulaşım metrobüs + dolmuş olmak üzere iki vesait ile sağlanmaktadır.

Adres: Cumhuriyet Mh. 1985 Sk. Lise Alanı Sitesi Blok No1 Esenyurt / İstanbul

Web: http://abdulkadiraksu.meb.k12.tr

Tel: 0212 854 00 45

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi orta öğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Bu okul MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için adrese dayalı kayıt sistemi ile öğrenci alacaktır

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 2016 yılında Abdulkadir Aksu Anadolu Lisesi kampüsünde eğitime başlamıştır. 2017-2018 eğitim yılında aynı şekilde devam etmiştir. Ulaşım olarak okul önünden toplu taşıma araçları geçmektedir ve lokasyon olarak E5 Karayoluna 300 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Eğiitm tam gün olmakla birlikte kampüs başka bir lise ile paylaşımlı olarak kullanılmaktadır.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi 1985. Sokak No: 1 Esenyurt / İstanbul

Web: http://15temsal.meb.k12.tr

Tel: 0212 854 00 45

Özel Mesleğim Anadolu Sağlık Lisesi

Mesleğim Anadolu Sağlık Lisesi özel bir kolejdir ve ücretli olarak öğrenci kaydetmektedir. Saadetdere, Avcılar ve Beylikdüzü bölgesinin en eski ve en bilinen özel liselerinden biri olan Mesleğim Anadolu Sağlık Lisesi kaliteli eğitimi en hesaplı şekilde sunmayı misyon edinmiştir.

9. sınıf öğrencileri için yaptığı kampanya ile adını duyuran Özel Mesleğim Anadolu Sağlık Lisesi diploma notuna göre kayıt fiyatları sunarak oldukça yoğun ilgi çekiyor.

Kampanya detayları için tıklayın

Tam gün eğitim sistemini uygulayan okulda öğlen yemeği hizmeti de ücrete dahil olarak verilmektedir. Yemekler okul bünyesinde kurulmuş endüstriyel mutfakta okulun aşçıları tarafından imal edilmektedir.

Esenyurt bölgesinin en bilinen hastanelerinden Doğa Hastanesi’nin kardeş kuruluşu olan okul  aylık uyguladığı deneme imtihanları ve 6 gün üzerine kurulu eğitim sistemi ile bilinmektedir.

Lise 4. sınıflarda ise üniversite sınavına ve KPSS sınavına hazırlık amacıyla hem Cumartesi hem de Pazar günü yarım gün olarak dershane eğitimi zorunludur. ,

Ayrıca günlük okul sonrası etüt programları da uygulanmaktadır.

Kapalı spor salonu yanında açık hava voleybol, basketbol ve mini futbol sahası bulunan okulun ayrıca sinema ve tiyatro salonu olarak da kullanılan konferans salonu, kantin alanı, yemekhanesi, bilgisayar laboratuvarı, yeşil bahçesi, okul bahçesi, kütüphanesi ve fen laboratuvarları bulunmaktadır.

Ulaşım açısından tüm minibüs ve otobüs hatları üzerinde bulunduğu gibi Metrobüs durağına da 5 dk mesafede bulunmaktadır ve özel servis uygulaması da mevcuttur.

Adres: Namık Kemal mahallesi, Ekin Caddesi No: 13 Torium AVM arkası – Esenyurt / İstanbul

Web: http://www.meslegimokullari.com

Telefon: 0212 690 92 07