İş Dünyası

Nihat Kırmızı Platin Dergisine Kapak Oldu

nihat kırmızıPlatin Dergisi, Aralık ayındaki sayısının kapağında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğüm Doğa Sigorta şirketinin CEO’su ve yakın çalışma arkadaşım Nihat Kırmızı’ya yer verdi.

Doğa Sigorta’nın sürdürülebilir büyümesi ve hizmet anlayışı ile sektörde yarattığı fark başlığı altında Mustafa Gündoğdu imzasıyla yayınlanan haber-röportajda sektörün en önemli sorunlarının başında gelen kâr edememe sorununa değinildi.

Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, ‘sürdürülebilir kârlılığa’ vurgu yaparak “Çok fazla prim üretip ürün satabilirsiniz. Fakat bu, aynı şekilde büyümeniz anlamına gelmiyor. Doğa Sigorta olarak çoğu alanda prim üretiminde ilk sıralarda olsak da, kârlılığımızın sürdürülebilir olmasına azami özen gösteriyoruz” dedi.

Kırmızı, devam eden röportajında hizmet alanında ortaya koydukları farklılaşmaya da dikkat çekti. Ayrıca orta vadede prim üretimi, sermaye gücü ve mali yapıda Türkiye’nin en büyük beş sigorta şirketi arasında olmayı hedefleyen Doğa Sigorta’nın, müşteri ve acentelerine dokunmayı ve dokunulabilir olmayı da kültür olarak benimsediğinin altını çizdi.

Finans sektöründen Şanlıurfa spora kadar geniş yelpazede bir çok konuya değinilen röportaj için Platin dergisi kapağını ve 8 sayfasını ayırdı.

Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı ile yapılan iş dünyasına yönelik bu verimli röportajın tamamını Platin’in Aralık sayısında okuyabilirsiniz