Tarih

Peter Stumpp : Kurt Adam

peer_stumpp16. yüzyılın sonlarına doğru Almanya’nın batısındaki bedsburg şehri birçok canice işlenmiş cinayete sahne oldu. 1589 yılında bir grup avcı çeyrek asrı aşkın bir süredir kurt adam olduğunu iddia eden ve yerli bir çifci olan Peter Stumpp adındaki katili nihayet yakalayabildi.

Askıya alındığı işkence esnasında Stumpp, cinayetlerinin korkunç sebebini açıkladı. İddia ettiğine göre 12 yaşındayken şeytan kendisini baştan çıkarmış ve  kurt adama dönüşmesini sağlayan bir kemer vermişti. kurt adama dönüştüğünde ise canı kan çekiyordu ilk kurbanları cesetleri soğumadan yediği  kuzu ve çocuklardı. ama zamanla yetişkinleri de katletmeye başlamıştı. En az 13 gencin ve 2 hamile kadının bedeniyle kendine ziyafet çekmişti. Söylentilere göre oğlunu öldürüp beynini yemiş, karısı öldükten sonra kızı Sybil ve kuzeni Trompin ile ensest ilişki yaşamıştı.

Stumpp ölüme mahkum edildi ve kızıyla kuzeni de suç ortaklığından tutuklandıktan sonra  boğulup yakıldılar. Stumpp kemiklerinin tekerlek üzerinde kırılması cezasına çarptırıldı. Kolları ve bacakları açık bir şekilde tekerleğe bağlandıktan sonra eti kızgın kerpetenlerle soyuldu ve kollarıyla   bacaklarını kırmak için küçük tahtadann bir balta kullanıldı.

Son olarak başı kesildi ve yakıldı.

Tags: