Teknoloji

Foursquare Nedir

Foursquare bulunduğunuz konumu bildiren ve bu konumu dilerseniz sosyal ağlar ile paylaşan bir uygulamadır.

2008 yılında kurulan Foursquare 10 milyondan fazla kullanıcısı olan ve geçtiğimiz aylarda 1 milyar ” check – in ” e varan büyük bir sosyal ağdır. Kullanıcılar mobil site üzerinden , kısa mesajla veya cep telefonlarında kurdukları Foursquare uygulaması aracılığıyla bulundukları mekanları işaret edebilirler.

Yaptığınız check – inlerle Badge adı verilen bir çeşit nişan ( madalya ) elde ediyorsunuz . Yeni sistemde ne kadar çok check – in yaparsanız o kadar çok nişan kazanmış olursunuz . Level sistemi ile gerçekleştirilen bu uygulama kullanıcılarını farklı mekanlarda check – in yapmaya teşvik ediyor .

Foursquare NASIL KULLANILIYOR ?

GPS’i destekleyen tüm mobil cihazlar için Foursquare uygulaması mevcuttur . Bunun için foursquare.com sitesine giriş yaparak telefonunuzun markasını ve modelini seçiyorsunuz . Daha sonra sistem, telefon numaranızı ve e – posta adresinizi talep ediyor. Bu bilgileri girdikten sonra karşınıza çıkan ekranda ” uygulamayı telefonuma gönder ” bölümünü işaret ederek uygulamayı telefonunuza yüklemiş oluyorsunuz . uygulamanın temel avantajı çevrenizdeki tüm mekanları görebilmeniz . Mekanları görebilmek için yapmanız gereken tek şey internete bağlı cihaz aracılığıyla ekranın alt kısmında yer PLACES düğmesine tıklamak.

ARKADAŞLAR EKLEMEK

Uygulama da arkadaş eklemek için solda – alt bölümde bulunan dost bölümüne tıklamak yeterlidir . Buradan Facebook, Twitter vb . bu gibi platformalardaki arkadaşlarınızı kolayca ekleyebilirsiniz . Foursquare – in başka bir avantajı ise bu uygulamayı kullanan tüm arkadaşlarınızı otomatik olarak görebilmeniz