Editörün Seçtikleri, İş Dünyası

İstanbul’daki En İyi 10 Hastane

En İyi 10 HastaneGerek İstanbulluların gerekse tüm Türkiye vatandaşlarının işinde başarılı doktorlara ihtiyacı olduğu kadar hizmette sınır tanımayan hastanelere de ihtiyacı tartışılmaz bir gerçek. Değişik özellikleri ile En iyi 10 Hastane listesini oluşturan hastaneler hastasını iyi tanıyan, beklentilerini en iyi karşılayan ve sıkı bir şekilde takibini yapan hastaneler rekabet yarışında da hasta memnuniyetine sahip olan ve kazanan hastanelerdir. Çünkü memnun olan hastalarda aidiyet ve sadakat duygusu oluşur. Böylece hasta sayısında da memnuniyet oranı ile paralel giden bir artış gerçekleşir.

Belki kendi ihtiyaçlarımızdan sağlık dahil olmak üzere bir çok konuda feragatte bulunuruz ama iş ailemizin yada sevdiklerimiz sağlığı olunca her şey değişir ve her türlü fedakarlığa katlanırız.  Bunun için en iyi hizmeti alacağımız yerleri de araştırırız.

Hastanecilikte bulundukları bölgede en iyi hizmet veren hastaneleri sizler için bir araya getirdik ki araştırmak zorunda kalmayın.

İşte İstanbul’daki Değişik Özellikleri ile Ön Plana Çıkan En İyi 10 Hastane;

Özel Medical Park Göztepe Hastanesi

kadikoy_medicalparkİstanbul’da ki En İyi 10 Hastane sıralamasında ilk değineceğimiz hastane Özel Medical Park Göztepe Hastanesi.

Bu hastane grubu dördü İstanbul’da olmak üzere toplamda 20 şubesiyle hizmet vermektedir. Bunlardan birisi olan Özel Medical Park Göztepe Hastanesi sadece Türkiye’deki hastalara değil, yurtdışından gelen misafirlere de sağlık hizmeti sunuyor. Pek çok alanda oldukça başarılı olan bu hastane, yerli ve yabancı pek çok sigorta şirketiyle antlaşmalı çalışıyor. Özel Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi, Kanser Hastanesi ve Diş Hastanesi’ni de içinde barındırıyor. Kanser Hastanesi, kanserli hastalara tahsis edilmiş. Onların ihtiyacı olan her şeyi bulabilecekleri bir bina hazırlanmış. Diş Hastanesi de tıpkı üniversite hastanelerinde olduğu gibi tam teşekküllü olarak hizmet vermek için bir binasını da ağız veya diş sağlığıyla ilgili hastalarına ayırmış. Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi’nde 293 hasta yatağı, 9 ameliyathane, 64 yoğun bakım yatağı, 150’den fazlası doktor olmak üzere 1.000’e yakın çalışan var.

Adres : E5 Üzeri 23 Nisan Sok. No: 17 Merdivenköy Kadıköy/İstanbul
Telefon : 0 (216) 468 44 44
Faks : 0 (216) 468 45 67
E-Posta : goztepe@medicalpark.com.tr
Web : http://www.medicalpark.com.tr/goztepe

Özel Doğa Hospital

doga_hospİstanbul’da ki En İyi 10 Hastane sıralamasında değineceğimiz diğer bir hastane ise Esenyurt, Bahçeşehir, Beylikdüzü ve Avcılar bölgesine hizmet veren Doğa Hospital.

İstanbul’un Esenyurt, Bahçeşehir, Beylikdüzü ve Avcılar bölgesine A’dan Z’ye kaliteli bir sağlık hizmetini en uygun ekonomik şartlarda sağlayan bir hastane olarak ön plana çıkan Doğa Hospital özellikle Kadın Doğum branşında görev yapan doktorları ile bölge halkının takdirine şayan.

Ameliyatlardan doğuma hatta muayene ücretlerine kadar uyguladığı ekonomik fiyat politikası ve verdiği hizmetin kalitesi ile bölge halkının sevgisini kazanan hastane zaman zaman uyguladığı kampanyalarla da adını duyurmuş durumda.

Muayene yada ameliyat için içeri giren her hastanın taburcu olduğu günü takip eden gün illaki aranması, kronik hastalıklara sahip hastaların takibinin yakından yapılması ve hamilelere yönelik eğitim çalışmaları yapması göze çarpan önemli özelliklerinden.

Özel Doğa Hospital 51 hasta yatağı, 2 ameliyathanesi, 21 yoğun bakım yatağı, 30’dan fazla doktoru ve 150 ’e yakın çalışanıyla hizmet vermeye devam ediyor.

Adres : Akşemseddin Mah. Doğan Araslı Cad. No: 4 Esenyurt / İstanbul
Telefon : +90 (212) 690 3041
E-Posta : info@dogahospital.com
Web : http://www.dogahospital.com

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi

atasehir_yeditepeGelişmiş teknolojiye sahip ekipmanıyla Yeditepe Üniversitesi Hastanesi İstanbul’da ki En İyi 10 Hastane sıralamasında A’dan Z’ye iyi bir sağlık hizmeti ile listeye giriyor. 190 yatak kapasitesine sahip bu hastane hasta yataklarına uyguladığı dezenfektanla ünlenmiş durumda. Yüksek sıcaklıkta su püskürtme sistemiyle arındırıyorlar yatakları. “Burada kaç kişi yatmıştır şimdi” endişesinden sizi kurtarıyorlar. Hastayı ve yakınlarını kâğıt işlerinden kurtaracak bir hasta bilgi sistemleri var. Doktorunuz sizin sağlık durumunuzu evinden bile takip edebiliyor. JCI (Joint Commission International) tarafından kalitesi üç kez onaylanan bu kurum, oldukça fazla sayıda özel sigorta şirketiyle antlaşmalı olarak çalışıyor.

 

 

Adres : İçerenköy Mahallesi Hastane Yolu Sokak no:102-104 Ataşehir-İstanbul
Telefon : 0 (216) 578 40 00
Faks : 0 (216) 469 37 96
E-Posta : infohastane@yeditepe.edu.tr
Web : http://www.yeditepehastanesi.com.tr/

İstanbul Florence Nightingale Hastanesi

1448265201_image3İstanbul’da ki En İyi 10 Hastane sıralamasında Şüphesiz ki adını kitlelere ulaştırmış bir hastane olan Nightingale olmazsa olmaz. Esasında, Florence Nightingale, 1820 doğumlu İngiliz bir hemşiredir. Kırım Savaşı’nda yaralanan askerlerin tedavisiyle ilgilenmiş. Gecesini, gündüzünü mesleğine adayan bu hanımefendi, hemşirelik mesleğine kayda değer bir itibar kazandırmış. Şu anda King College London’ın bir parçası olan hemşirelik okulunun kurucusudur. İlk modern sivil hemşire okulu ününe dayanarak Nightingale’in bir mihenk taşı olduğunu söyleyebiliriz –ki zaten doğum günü Uluslararası Hemşireler Günü olarak kutlanmaktaymış. İşte, biz de bu hastane grubunun Şişli’deki binalarından birini seçtik. Kardiyoloji dalında bir adım atma amacıyla kurulmuş Nightingale, şu an 302 yataklı, iki binin üzerinde açık kalp ameliyatı yapmış ve artık tüm dallarda hizmet veren bir kurumdur. Nightingale’in de kalitesi üç yılda bir JCI tarafından onaylanmakta.

 

Adres : Abide-i Hurriyet Cad. No: 166 Şişli – Istanbul
Telefon : 0 (212) 375 65 65
Web : http://www.florence.com.tr/

 Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

maltepe_univresitesi_hastanesiİstanbul’da ki En İyi 10 Hastane sıralamasında bir diğer Hastane Maltepe Hastanesi. Hastanenin sloganıyla anlatmak daha doğru olur sanırım: Anaokulundan Üniversiteye. Zira eğitime ne kadar önem verdiklerinin göstermenin daha iyi bir yolu yok. Bilimsel niteliği artırmak için oldukça fazla çalışıyorlar. Genç öğretim üyeleriyle bugüne tutunarak tecrübeli çalışanlarının birikimiyle oldukça sistematik bir çalışma yürütüyor. 20 profesörün dâhil olduğu oldukça kalabalık bir akademik kadroya sahip. İnsan sevgisini, hasta haklarına saygıyı ve bilimde üstünlüğü esas edinmiş bir kurumdur. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile birlikte hastalarına hizmet vermektedir.

 

Adres : Feyzullah Cad. No:39 Maltepe/İstanbul
Telefon: 444 06 20 – 0850 811 02 51
Faks : 0 (216) 399 00 60
E-Posta: info@maltepehastanesi.com.tr
Web : http://maltepehastanesi.com.tr/

Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

kadikoy_siyami-ersek40 yıldır hizmet veren Siyami Ersek, Kardiyoloji alanında hastalar tarafından en çok tercih edilen hastanelerden biri olduğu düşünülüyor. Türk hastaların yanı sıra yurtdışından gelen hastalara da kapılarını açıyor Siyami Ersek. 2000 yılında açılışı yapılan binasıyla kapasitesini iki katına çıkaran hastanenin çok sayıda kurumla antlaşması var.

Adres : Tıbbıye Cad. No: 13 Kadıköy/İstanbul PK:34668

Telefon : 0 (216) 542 44 44

Web : http://www.siyamiersek.gov.tr/

 

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

kadikoy_zeynep_kamilZeynep Kamil, sanırım insanların içini en çok ısıtan hastanelerden bir tanesi. Çünkü burası aslında bir hayır kurumu olarak hizmet vermeye başlamış. Kamil Paşa ve sevgili eşi Zeynep Hanım özel mülklerini hastaları tedavi etmek için kullanmışlar. Ücretsiz hizmet vermek için kurulan hastanenin günümüzde hala varlığını sürdürmesi olağanüstü. Uzun bir süre bu iki değerli insana minnetlerini göstermek için aileler burada doğan çocuklarına Zeynep veya Kamil isimlerini vermişler. Vefatlarından sonra hastanede modernleştirilmeye gidilmiş. 1982’de Sağlık Bakanlığı’na bağlandıktan sonra özel dal eğitim hastanesi statüsünde hizmet vermiş. Hastalar, internet sitelerindeki “Hasta Okulu” sekmesinden konunun uzmanı doktorlar tarafından hazırlanmış bölümleri inceleyebilirler.

 

Adres : Opr. Dr. Burhanettin Üstünel Cad. No:10, Üsküdar – İstanbul
Telefon : 0 (216) 391 06 80
Faks : 0 (216) 391 06 90
E-Posta : info@zeynepkamil.gov.tr
Web : http://zeynepkamil.gov.tr/

Özel Sur Hastanesi

umraniye_surGüler yüzlü hizmeti ve her hastaya özel ilgi göstermelerinden dolayı hastalarından oldukça övgü alan bir kurum Sur Hastanesi. İleri teknoloji sayesinde hastalıkların tanı ve tedavisinde oldukça yol kat etmişler. Şimdilik 2 ameliyathanesi, 19 yatağı ve 2 kuvözü olan hastane, gün geçtikçe kapasitesini artıracaktır. Hastanenin acil servisi, poliklinikleri ve yeni doğan yoğun bakım üniteleri bulunmaktadır.

 

Adres : Namık Kemal Mah. Cengiz Topel Cad. No: 90 Ümraniye/İSTANBUL
Telefon : 0 (216) 481 99 55 (3 hat)
Faks : 0 (216) 481 99 58
E-Posta : info@surhastanesi.com
Web : http://www.surhastanesi.com

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

uskudar_haydarpasaHaydarpaşa Numune’yi Osmanlı Sultanı II. Abdülhamid Han’ın duyarlı kişiliğine borçluyuz aslında. 1800lü yıllarda temeli atılan hastane, Tıp Fakültesi eğitimi vermiştir. Zaman içinde gelişmiş ve bugünkü halini almıştır. Şu an 709 yatak kapasitesi ve 20 eğitim kliniği vardır. Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, geniş sağlık kadrosu ve çalışanıyla hastalarına hizmet vermektedir. Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Hasta Okulu Programları kapsamına bağlı olduğu için sitesinden yine “Hasta Okulu” sekmesinden gerekli her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Adres : Tıbbiye Cad. No: 23 34668 Üsküdar / İSTANBUL
Telefon : 0 (216) 542 32 32 / 0 (216) 542 32 00
Faks : 0 (216) 336 05 65
Web : http://haydarpasanumune.gov.tr/

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi

1448265201_image9Kanuni Sultan Süleyman’ın Haseki Sultan’ının Külliyesi’nin şöhretinden dolayı hastanenin şimdiki bulunduğu yer vakti zamanında Haseki adıyla anılmaya başlanmış. Önce yalnızca kadınlara hizmet veren bina, şimdi her cinsten ve kökenden hastaya açıktır. 2012 yılında Kızılay Poliklinik binasını hizmete açmışlar. 114 adet donanımlı hasta odaları, 206 adet hasta yatağı, 14 adet ameliyathane, 16 adet yoğun bakımı ve diğer birimleriyle misafirlerin övgülerini kazanmış durumda.

 

Adres : Millet Cd. Aksaray / Fatih -İSTANBUL
Telefon : 0 (212) 529 44 00
Faks : 0 (212) 589 62 29
E-Posta : hasekikalite@hasekihastanesi.gov.tr
Web : http://hasekieah.saglik.gov.tr/

Medicana Çamlıca Hastanesi

image10.jpeg

Medicana Sağlık Grubu, pek çok il ve ilçede şu an hizmet veren bir kuruluş. Çamlıca’daki binası ise 1999 yılında kurulmuş. 150 yataklı Çamlıca’da 2 anjiyografi ünitesi, 3 kalp ve damar cerrahisi ameliyathanesi, 7 genel ameliyathane, 36 yataklı yoğun bakım ünitesi ve 40 yataklı bir hemodiyaliz merkezi mevcuttur. Resmi kurumlar dâhil olmak üzere sayısız kuruluşla antlaşmalı çalışmaktadır.

Adres : Alemdağ Cad. No:113 34767 Üsküdar / İstanbul
Telefon : 0 (216) 522 60 00
Web : http://www.medicana.com.tr/