Arif Küme Yazıları & Denemeleri, Güzel Sanatlar & Sinema & Müzik

Stand Up Komedinin Yeni Yüzü Şivan Adalı ve Tiyatro Sonsuz

şivanŞivan Adalı ismini bundan sonra çok duyacağınıza eminim. Profesyonel iş hayatında Doğa Girişim’in yöneticisi iken yakından tanıma fırsatını bulduğum Şivan Adalı yaptığı işin hakkını fazlasıyla veren hatta işiyle dertlenen bir karaktere sahip bir arkadaşımdı. Profesyonel iş hayatından profesyonel sanat dünyasına yaptığı geçişle herkes gibi beni de şaşırttı. Fakat kısa sürede yaptığı işler ve ortaya koyduğu performansla sanat dünyasında da isim yapacağına hiç şüphem yok.

Kurucusu olduğu ve yapımcı olarak hizmet verdiği Tiyatro Sonsuz bugüne kadar çeşitli oyunlar sahneye koydu. Şimdilerde yapacağı stand- up performansıyla merakla beklenen Şivan’ın Tiyatro Sonsuz çatısı altında yaptığı ilk profesyonel oyun canlı müzik eşliğinde kurgulanan komedi formatındaki Yalana Gel isimli oyundu.

https://youtu.be/2upqL3LKJm8

Daha sonra Acıbadem Sağlık Grubu Sosyal Komite Tiyatro Kulübü ve Tiyatro Sonsuz ekibi ortaklığı ile yine aynı formatta kurgulanan Sağlık Olsun isimli oyunu yazdı ve Bengü Toksöz yönetmenliğinde sahneye koydu.

https://youtu.be/oP_1lS65f-Q

Bu oyunun akabinde Şirketler isimli oyunu yazıp yöneterek sahneye koydu. Son olarak oyunculuk anlamında kişisel yeteneklerinin ön plana çıktığı Hayret Nihayet isimli stand up komedi ise 22 Aralık Salı – Ortaköyde Afife Jale Sahnesinde sergilenecek.

Şivan Adalı muhtemelen ilerleyen zamanlarda ortaya koyduğu işlerle adını daha fazla duyuracak ve yaptığı işlerden dolayı bizleri daha fazla gururlandıracak.

Tebrikler Şivan 🙂