Mustafa Arif Kimdir ?

1978 yılında İstanbul’da doğmuşum. 1995 yılında Avcılar İNSA lisesinden mezun olduktan sonra işletme eğitimi aldığım Muğla Üniversitesinden 2000 yılında  mezun oldum. Mezuniyetimin akabinde Avustralya’da eğitimine devam etme kararı verdim. Victoria eyaleti, Melbourne şehri sınırlarında faaliyet gösteren Monash Üniversitesi’nin dil kursunu 2001 Haziran ayında başarı ile tamamladım.

Dil kursunu takiben Cambridge Institute isimli eğitim kurumundan 2002 yılında İşletme bölümü sertifikasını aldım. 2002 yılının sonunda başladığım Royal Melbourne Technology of Institute (RMIT) üniversitesinin Bilişim sistemleri ve İşletme bölümünü 2005 yılı sonunda başarı ile tamamladım ve İkinci Üniversite diplomasını da almış oldum.

Öğrenim hayatım süresince ve devamında geçici veya profesyonel anlamda restaurant işletmeciliği, çağrı merkezi ve bilişim gibi bir çok sektörde görev aldım.

2008 yılı sonunda Türkiye ye dönerek Bir mutfak malzemesi üreticisinde Dış Ticaret Müdür yardımcılığını görevini üstlendim. 2009 yılında sonunda tekrar Avustralyaya döndüm ve Sydney merkezli Macquaire Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler alanında master eğitimine başladım.

Öğrenim hayatım süresince çeşitli araştırma ve makale yarışmalarına katıldım. Bunlardan ”Yerel yönetimlerde yetki devri ve yerelleşme” konulu araştırma makalem ile Gaziantep Ticaret Odası’dan 1. lik ödülünü kazandım. Makale Gaziantep Ticaret Odası yayınları tarafından basıldığı gibi TBMM kütüphanesinde de araştırmacıların hizmetine sunuldu. Ayrıca Ege Sanayici ve İşadamları derneği tarafından düzenlenen ”Gümrük birliğinin Türk sanayisine etkileri” konulu makale yarışmasında da 3. lük ödülünü kazandım.

Kitap okumak, DVD izlemek, koleksiyon yapmak ve İnternet teknolojilerini takip etmek ilgi alanlarım arasında.

Politik görüş olarak origamiyi benimseyen şahsım, yedi Müslümanın bir seccade üstünde saf tutabileceğini bilir ama iki Müslümanın bir tahta sığamayacağını da unutmaz.

Vesselam…